середу, 3 вересня 2014 р.

Робота "Материнство"

Що означає бути "хорошою мамою"? Експерти, педагоги, психологи наперебій пропонують відповіді на це запитання... Батьківство і материнство зараз стають дедалі більше схожими на професійну або напівпрофесійну сферу, адже вимагають значних зусиль, знань дитячої психології, педагогіки, медицини тощо.

МАТЕРІ ПОВИННІ ПЕРЕСТАТИ БУТИ ОБ'ЄКТОМ ПРИСКІПЛИВОЇ УВАГИ

- Але чи може хтось взяти і виміряти чи хороша я мати, чи достатньо готова, щоб бути матір'ю, на основі, яких критеріїв і ефимерних стандартів? - запитує Олена Стрельник, полтавчанка, соціологиня, мати двох дітей, яка професійно цікавиться темою материнства.

вівторок, 2 вересня 2014 р.

Чому хлопчики не працюють?

На жаль, сторінки шкільних підручників і українських книг для дітей часто сповнені дискримінаційних висловлювань та картинок.

Особливо часто можна натрапити на ілюстрації "жіночої" та "чоловічої" домашньої праці. "Чоловіча" праця на таких картинках - часто просто відсутня або заключається у читанні газет.

При тому, суспільство змінюється і у родинах домашні обов'язки можуть розподілятися між усіма. Книги ж, звернені до дітей, продовжують змальовувати за домашньою працею переважно дівчаток і жінок.

 


До прикладу, ось ця ілюстрація робочого зошита з образотворчого мистецтва для 3-го класу. Так і хочеться запитати, а де ж хлопчики? Чому хлопчики не працюють?